Zdrowie i Uroda

Powiększanie piersi – metody, rodzaje, zalety i wady

Piękne, kształtne i jędrne piersi są niewątpliwą ozdobą kobiety. Niestety, nie każda z nich może się nimi poszczycić. Niektóre panie mają mały biust od urodzenia, inne duży, lecz opadnięty pod wpływem własnego ciężaru i grawitacji, a inne kobiety cierpią patrząc w lustro na swoje piersi po ciąży lub laktacji. Jak to zmienić? Zapraszamy do lektury na temat sposobów powiększania piersi.

Piękne piersi – co zrobić, gdy natura nie była zbyt szczodra?

Kobiety, które rozważają pomysł poprawienia wyglądu biustu mają dziś do dyspozycji dwie główne  metody: implanty lub powiększenie przy użyciu własnego tłuszczu. Na czym polegają różnice? Jakie są główne zalety i ewentualne wady?

Zacznijmy od pierwszej metody: za pomocą implantów.

Implanty – dlaczego są tak popularne?

To szybki sposób na duży biust – Implanty wypełnione solą, żelem czy silikonem są najczęściej na świecie wykonywanym zabiegiem z zakresu medycyny plastycznej. Żaden inny zabieg poprawiający urodę nie cieszy się taką popularnością. Czemu?

Piersi kobiece to nie tylko atrybut płci dumnie obnoszony przez panie, to również źródło ogromnych frustracji i kompleksów, gdy z jakiegoś powodu panie nie mogą się nimi poszczycić. Zgrabny, kształtny biust dodaje kobietom pewności siebie, pozwala być dumnymi i ogólnie poprawia wizualną stronę sylwetki kobiecej. Nic dziwnego zatem, że kobiety tak często decydują się na zabieg powiększania biustu lub też podniesienia  biustu, szczególnie po ciąży lub z powodu opadania ich z wiekiem jak pisze dr Grzesiak na swojej stronie internetowej http://klinikagrzesiak.pl/podniesienie-piersi/  .

Implanty różnią się między sobą wielkością, kształtem i zawartością. Główny podział jednak odbywa się na linii kształtu i rozmiarów.

Panie mają do dyspozycji implanty anatomiczne, o kształcie przypominającym naturalne piersi, lekko opadające łzą w dół lub okrągłe, które wprawdzie trudno pomylić z naturalnymi, lecz posiadają inne zalety. Implanty anatomiczne były pierwotnie wykorzystywane przy rekonstrukcji piersi z powodu choroby nowotworowej, lecz z czasem zostały również używane do zabiegów upiększających. Ich niewątpliwą zaletą jest forma przypominająca prawdziwe piersi, lecz wadą może okazać się twardsza zawartość. Piersi powiększane przez implanty okrągłe są miękkie w dotyku, lecz powinny być wybierane przez panie, które nie wstydzą się faktu, że mają poprawioną urodę.

Powiększanie biustu za pomocą własnego tłuszczu

Alternatywą dla implantów sztucznych jest technika wykorzystania własnego tłuszczu do korygowania kształtu lub powiększania piersi.

To metoda małoinwazyjna, nie pozostawiająca blizn, w związku z czym okres rekonwalescencji jest krótki. Tłuszcz jest pobierany z ciała pacjentki, następnie poddawany obróbce i za pomocą cienkiej kaniuli podawany podskórnie tak, by nadać piersi pożądany kształt i wielkość.

Dodatkowym atutem jest zabieg liposukcji w miejscach, gdzie zbiera się więcej tłuszczu, czyli w biodrach, pasie, udach i pośladkach, gdyż stamtąd właśnie chirurg pobiera niezbędny do przeszczepu materiał.

Metoda powiększania biustu własnym tłuszczem pozostawia piersi miękkie, naturalnie wyglądające i w przeciwieństwie do implantów, nie trzeba powtarzać zabiegu. Tłuszcz pozostaje w piersiach na całe życie.

Piersi po powiększaniu własnym tłuszczem są miękkie, naturalne, a efekt zachowuje się na wiele lat, gdyż tłuszcz pozostaje w piersiach do końca życia.

Wady i zalety metod powiększania piersi

Główną zaletą powiększania piersi za pomocą implantów jest fakt, że zabieg wykonuje się za pierwszym razem i po jednej operacji pacjentka może się cieszyć z nowego biustu. Co za tym idzie, koszt obejmuje jedną operację. W przypadku powiększania lub modelowania piersi za pomocą tłuszczu, zabiegów może być potrzebnych więcej niż jeden, gdyż jednorazowo podaje się w piersi wyłącznie określoną ilość tłuszczu. Warto jednak wspomnieć, że implanty należy wymieniać kilka razy w życiu, natomiast przeszczepionego tłuszczu nie trzeba nigdy wymieniać czy uzupełniać.

Decyzja należy do samej pacjentki.