Turystyka

Padel w Niechorzu: Nowoczesna atrakcja Olivina Park

Wszyscy znamy tenis, wszyscy znamy squasha, ale czy kiedykolwiek słyszeliście o padlu? Ten dynamiczny sport, łączący w sobie elementy obu dyscyplin, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, a Olivina Park, kompleks całorocznych domów wakacyjnych w Niechorzu, dołączył do grona jego entuzjastów. Nasz kort do padla w Niechorzu to jedyna taka atrakcja w okolicy, która przyciąga amatorów tej dyscypliny z całej Polski.

Czym właściwie jest padel?

Padel (w niektórych źródłach również „padl”) to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, która łączy w sobie cechy tenisa i squasha. Jest niezwykle emocjonująca, wymagająca kondycyjnie i świetna do oglądania. Gra się w nią w parach, a punkty przyznawane są tak samo jak w tenisie. Jednak to, co czyni padla tak wyjątkowym, to możliwość odbijania piłki od ścian, które otaczają kort. To dodaje grze dynamiki, szybkości i nieprzewidywalności, wymagając błyskawicznej reakcji i umiejętności strategicznego myślenia.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda padel w praktyce, zachęcamy do obejrzenia filmów na YouTube – szybko przekonacie się, że jest to dyscyplina warta uwagi.

Historia padla

Padel narodził się w Meksyku w latach 60. XX wieku, a jego autorem był Enrique Corcuera, który zmodyfikował tradycyjny kort tenisowy, dodając do niego ściany. W latach 70. padel trafił do Hiszpanii, gdzie zyskał ogromną popularność i rozpowszechnił się w innych krajach Europy. W Polsce padel zaczął zyskiwać na popularności dopiero w ostatnich latach, kiedy powstały pierwsze korty, głównie z inicjatywy osób, które zakochały się w tej dyscyplinie podczas pobytu w krajach hiszpańskojęzycznych.

Dlaczego warto grać w padla?

Padel jest grą łatwą w opanowaniu, a jej zasady można opanować już podczas pierwszego treningu. Może w nią grać każdy w każdym wieku, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Kondycja przychodzi z czasem, ponieważ padel jest sportem wydolnościowym, świetnym dla osób, które chcą zadbać o swoje ciało i układ krążeniowy. Gra w parach sprawia, że padel to również świetny sport towarzyski, idealny pomysł na spędzenie popołudnia ze znajomymi.

Padel w Olivina Park

Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji spróbować swoich sił w padlu, to podczas pobytu w Olivina Park macie ku temu idealną okazję. Goście naszego kompleksu całorocznych domów wakacyjnych mają dostęp do jedynego w Niechorzu kortu do padla, który znajduje się na terenie sąsiedniego Hotelu Amber Park. Po intensywnym meczu zachęcamy do skorzystania z innych atrakcji hotelu, takich jak basen, sauna fińska, łaźnia parowa czy jacuzzi. To pozwoli Ci rozluźnić mięśnie i wrócić na kort już następnego dnia w pełni sił.

Nasz kort do padla to prawdopodobnie jedyny tego typu obiekt w tej części wybrzeża, który przyciąga fanów tej dyscypliny z całej Polski. Zachęcamy do skorzystania z tej unikalnej atrakcji i przekonania się, dlaczego padel robi furorę na całym świecie. Jesteśmy pewni, że szybko złapiecie „zajawkę” i zaczniecie regularnie odwiedzać nasz kort.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Olivina Park i innych atrakcjach naszego kompleksu? https://olivinapark.pl/aktualnosci/kort-do-padla-w-niechorzu-unikalna-atrakcja-olivina-park-111

Olivina Park to nie tylko kort do padla, to również wyjątkowe domki w Niechorzu akceptujące zwierzęta, idealne na wakacje z pupilem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odkrycia wszystkich atrakcji, jakie oferuje Olivina Park.