Biznes

Na jaki wózek dziecięcy postawić?

Podstawowy element dziecięcej wyprawki.

Wózki dziecięce są elementem podstawowym wyprawek dla dzieci. Każdy rodzic wie, że wynoszenie codzienne wózka z mieszkania, pakowanie go do auta oraz podbijanie na krawężniku może naprawdę stanowić duży problem.

Oczywiście wyłącznie w sytuacjach, w których wybiorą wózek, który jest niedostosowany do mieszkaniowych warunków oraz ogólnie do naszych potrzeb. Zakup wózka na pewno jest kosztowną sprawą w porównaniu z innymi elementami dziecięcej wyprawki. Powinniśmy zatem głęboko zastanowić się nad oczekiwaniami, jeśli chodzi o kupowany produkt. Wybór wózka odpowiedniego zapewni naszemu dziecku wygodę oraz komfort. Wybór wózków jest niezmiernie duży. Niektóre modele naprawdę sporo się różnią między sobą. Oczywiście różne są ceny, funkcje oraz wyposażenie.

Popularne rodzaje wózków dziecięcych.

Wózki dziecięce podzielić możemy na przeznaczenie główne. A jaki model powinniśmy wybrać? Jest to zależne od samych potrzeb rodziców. Niektóre z modeli są jedynie przeznaczone dla dzieci do szóstego miesiąca życia, a inne są produkowane na przykład dla rodziców, którzy chcą biegać z wózkiem i swoim dzieckiem.

Rodzice trojaczków czy też bliźniaków także znajdą dla siebie dedykowany wózek. Wielu rodziców decyduje się na wózki wielofunkcyjne. Wielofunkcyjność odnosić się może do bardzo różnorodnych aspektów. Najczęściej chodzi po prostu o wózek trzy w jednym. Taki wózek może być używany jako głęboki wózek, gondola jak i także spacerówka. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne. Chodzi o to, że w gondoli się już spaceruje z niemowlakami. Gondola także ma brzegi podwyższone jak i także materac. Jest on już przeznaczony dla dzieci w zasadzie od pierwszych dni życia. Gdy nasze dziecko już siada, to wówczas wielofunkcyjny wózek może już spełniać rolę spacerówki. Nawet może z tego wózka korzystać do trzeciego roku życia. Wielofunkcyjność również się odnosi do samego siedziska właśnie w spacerówkach. Trzy w jednym oznacza, że siedzisko danego wózka ustawione może być w leżącej pozycji, siedzącej czy też półleżącej. Właśnie dzięki temu w wózkach spacerować można z młodszymi oraz także ze starszymi dziećmi. Opcja ta pozwala także na drzemkę nieco starszego dziecka. Wystarczy, że z siedzącej pozycji siedzisko przestawimy do leżącej pozycji. Kolejny rodzaj wózka to typ gondola. Wózek ten jest przeznaczony dla dzieci już od pierwszych dni życia do mniej więcej szóstego czy też maksymalnie ósmego roku życia. Gdy naszego dziecko zaczyna siadać, to zmieniamy wózek na spacerówkę.

Oczywiście od razu możemy także zakupić wózek trzy w jednym. Wózek ten w sobie łączy zarówno wszelkie zalety spacerówki jak i także gondoli. Gondola ma boki i materacyk podwyższone. Chodzi o to, aby dziecko bezpiecznie jak i także wygodnie mogło sobie w wózku leżeć. Jeśli gondola odpięta może być do wózka, to rodzice używać jej mogą jako łóżeczka turystycznego czy też nosidełka. Jak widać na załączonym obrazku wybór wózka dziecięcego nie jest wcale taki prosty.

Więcej na: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki