TurystykaZdrowie i Uroda

Atrakcje, których w Polsce nie można przegapić

Dla fanów historii

Miejscem, jakiego kategorycznie nie można nie zwiedzić podczas podróży po ojczyźnie jest na pewno Kraków. Znajduje się tam Zamek Królewski na Wawelu, który stanowił między innymi rezydencję dynastii Jagiellonów. Godne polecenia są również Sukiennice, czyli renesansowa hala targowa, oraz Rynek Główny, gdzie ówcześnie mieście się wiele wspaniałych restauracji i pubów.

Dla rodzin z dziećmi

Następnym miastem pełnym atrakcji jest stołeczna Warszawa. Znajdujący się tam Pałac Kultury i Nauki może zachwycić każdego, bez względu na wiek. Mieszczą się tam teatry, muzea, kino, uczelnie, restauracje i kawiarnie, a nawet pasaż handlowy!

Dla miłośników natury

Kolejnym miejscem, gdzie można wybrać się na niezapomnianą wycieczkę jest Ojcowski Park Narodowy w województwie małopolskim. Znajdują się tam ruiny Zamku w Ojcowie datującego się na epokę średniowiecza, wykorzystywany w filmach Zamek Pieskowa Skała oraz wzniesiona nad brzegami potoku Prądnik Kaplica „Na Wodzie”. Ponadto, w Ojcowskim Parku Narodowym można podziwiać znaną z legendy Jaskinię Łokietka i Jaskinię Ciemną, gdzie lubią przebywać nietoperze. Największym symbolem tego miejsca pozostaje jednak Maczuga Herkulesa, czyli zachwycająca formacja ze skały wapiennej.

Osoby preferujące odpoczynek na Mazurach z pewnością pokochają rzekę Krutynię. Istnieje możliwość zorganizowania na niej spływów kajakowych. Jednym z bardziej znanych jest malowniczy SKAM szlakiem M. Wańkowicza.